Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

William-Adolphe Bouguereau Hayatı ve Eserleri

Mitoloji ve köy çocuklarının resim sanatındaki yeri William-Adolphe Bouguereau

William-Adolphe Bouguereau çok genç yaşlarda resme ilgi duymaya başladı ailesi her nekadar onu kendi aile işine yönelmesini istese de William-Adolphe Bouguereau bu isteğe  hiç sıcak bakmıyordu. William-Adolphe Bouguereau’nun babasının bir müşterisi William-Adolphe Bouguereau’u güzel sanatlarda okuması yönünde ikna etti . daha sonraki yıllarda William-Adolphe Bouguereau rsim yapmayı ve iş hayatını birlikte yürüttü.  William-Adolphe Bouguereau bir resim yarışmasına katılarak burada birincilik kazandı ve ardından Paris’e gitti. William-Adolphe Bouguereau Paris’te François- Edouard Picot sütüdyosuna ve ardından Paris’in en güzel sanatlarına kabul edildi. William-Adolphe Bouguereau bir çok ressam gibi biçem konusuna dikkat etti. Bir resmi yapmadan önce tarihini gözden geçiriz ve sayısıs taslak oluştururdu . William-Adolphe Bouguereau mitolojşden çok etkili resimler  yapmıştır ve resimlerinde  mitolojiye çok yer vermiştir. Özellikle çıplak figürler ve dinsel konular William-Adolphe Bouguereau‘’un başlıca konuları olmuştur. William-Adolphe Bouguereau’un resmettiği köy çocukları  büyük bir ilgi görünüyordu. Sanatçının çocuk portrelerindeki sıcaklığı hissettirmesi klasiklere ve mitolojiye olan bağımlılığı  ustaca kullanmış olduğu renkler William-Adolphe Bouguereau’u her zaman dikkat çekici  bir ressam yapmıştır.  

Çoban

Resimde köylü kıyafetleriye köylü bir kızı resmetmiştir. Sanatçı için poz veren omuzlarında bir sopa ve yalın ayak bir tavsir olmuştur. 

Periler ve satyr

Eser Amerikan sanat koleksiyoncusu ve spekülatör John Wolfe tarafından 35.000 frank ile  satın alındı, diğer yüksek kaliteli Fransız akademik tablolarının yanı sıra yıllarca alıcısının konağında sergilendi. 1888'de müzayedede satıldı, ardından resim 1901 yılına kadar New York City'deki Hoffman House Hotel'in barında sergilendi.

Genç Çoban Kız

 William-Adolphe Bouguereau'nun bir 1885'te yaptığı bir  resmidir. Eser San Diego Sanat Müzesi'ne aittir. Resimde, köylü kıyafetlerinde çıplak ayaklı bir genç kadın tasvir edilmiştir resimdeki karakter izleyiciye dönük ve elinde bir bitki tutuyor .

Somun toplayıcılar

Fransız sanatçı William-Adolphe Bouguereau'nun 1882 yaptığı resim Detroit Sanat Enstitüsü'ndeki en popüler eserlerdendir . Resim,1954'te William E. Scripps tarafından müzeye bağışlandı.

La Vierge aux anges

The Abduction of Psyche

the knitting girl

Work Interrupted

Homer and his Guide