Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

Uzay Filmleri Arasında Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Film

İzlemeniz gereken 10 uzay Filmi

Marslı

Senaryosu Drew Goddard tarafından yazılan filmin yönetmen koltuğunda Ridley Scoot bulunmaktadır. Filmin başrolünde Matt Damon bulunuyor ve oyuncu kadrosunda Matt Damon, Jessica Chastain,  Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Peña, Kate Mara, Sean Bean, Sebastian Stan, Aksel Hennie, Chiwetel Ejiofor yer almaktadır. Film 88. Akademi Ödüllerinde 7 farklı alanda adaylık göstermiştir.   73. Altın Küre Ödülleri'nde Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Film ve Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanırken 69. BAFTA Ödülleri'nde aday gösterildiği 6 dalda ödül kazanamadı.

Uzay Yolcuları

Morten Tyldum tarafından yönetilen filmin başrollerinde Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Laurence Fishburne, Andy García’yı görmekteyiz. İçinde binlerce kişiyi taşıyan yıldız gemisi 120 yıl sürecek bir seyahat yapmaktadır bu zaman içerisinde tüm yolcular Hibermasyon kapsüllerinde uyumaktadırlar, ancak gemi büyük bir astroid alanından geçtiği sırada gemi kalkanlarında aşırı bir yükleme olur ve bu arıza sebebiyle yolculardan biri olan Jim Preston uyanması gereken zamandan 90 yıl öncesinde uyanır.

2001 Bir Uzay Destanı

1968 yılında büyük bir başarıyla Bilim kurgu alanında bir başyapıtı sinema dünyasında kazandıran Stanley Kubrick yönetmenliğini yaptığı bu film ile birçok eleştiriler almıştır. Filmin ilk giriş sahnesinden belirli bir süreye kadar hiç diyalogun olmaması birçok eleştirmen tarafından olumsuz eleştiri almasına sebep olmuş.  Yapılan birçok olumsuz eleştiriler filmin ölümsüz bir eser olması konusunda hem zemin hazırlamıştır. Film 4 dalda Oscar adaylığına gösterildi ve en iyi görsel efekt ödülünü kazandı. 1991 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi veya estetik açıdan önemli" addedilerek, ABD Ulusal Film Arşivi'ne alındı.

Hayat,

Yönetmen koltuğunda Daniel Espinosa yer alırken filmin senaryosunu Rhett Reese ve Paul Wernick yazmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal Rebecca Ferguson Ryan Reynolds Hiroyuki Sanada Ariyon Bakare Olga Dihovichnaya yer almaktadır.

Ay’da ilk insan

Filmin Yönetmenliğini Damien Chazelle yaparken Senaryosunu ise Josh Singer yazmıştır.  Oyucu Kadrosunda İse Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll, Christopher Abbott, Ciarán Hinds Yer almaktadır.

Solaris

Gelmiş Geçmiş En iyi yönetmeler arasında yer alan efsane Yönetmen Andrey Tarkovski tarafından yönetilen film 1972 yılı yapımıdır.  Filmin konusu Duygusal krizler nedeniyle başarısızlığa uğrayan bir uzay deneyini konu almaktadır.

Yıldızlar arası

 Son zamanların en çok konuşulan Uzay Filmi olan Yıldızlar Arası filminin yönetmenliğini Christopher Nolan Yapmıştır. 2014 yılı yapı olan filmin oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine, Bill Irwin, Ellen Burstyn yer almaktadır. Filmde bir grup astronotun bir solucandeliğinden geçerek insanların yaşayabileceği yeni bir yer arayışı konu edilmektedir.

Avatar

Avatar Filmi Bilim kurgu ve uzay konulu filmler arasında en çok bütçe harcanan filmler arasında yer almaktadır.  Filmin Yönetmenliğini ve senaryosunu Titanik, Yaratık 2, Terminatör filmlerinin yönetmeni olan  James Cameron yazmış ve filmi yönetmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda  Sam Worthington, Zoë Saldaña, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Stephen Lang, Joel David Moore, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Dileep Rao, Matt Gerald, Laz Alonso, Peter Mensah, Wes Studi yer almaktadır.

Yıldız Geçidi

Filmin Yönetmenliğini Roland Emmerich yaparken senaryosunu ise Dean Devin yazmıştır. 1994 yapımı kült bilim kurgu filmi. Film özellikle, uzaylı Ra ve solucan deliği kavramlarıyla tüm bilim kurgu severlerin büyük ilgisini çekti Ayrıca film; uzaylılarla savaşan, ama bunu lazer tabancaları ya da uzay gemileriyle değil, bilindik topla tüfekle yapan dünyalı konsepti ile bilim kurgu tarihinde farklı bir yerde durmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Kurt Russell, James Spader, Jaye Davidson yer almaktadır.

Armageddon

Armageddon; başrollerini Bruce Willis, Liv Tyler ve Ben Affleck'in paylaştıkları, Michael Bay'in yönettiği Amerikan filmi. Filmin müziğini Aerosmith grubu I Don't Want to Miss a Thing adlı şarkısıyla yapmıştır.