Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

Ukrayna'da Gezilecek 8 Yer

Ukrayna'da görmeniz gereken 8 yer

Ukrayna’da Gezilecek 8 Yer

Aziz Sofya Katedrali

Kiev’in sembollerinden biri alan Aziz Sofya Katedral 11. Yüzyılda yapılmıştır. Katedralin tam yapım yılı konusunda çelişkiler vardır ama genel kabul edilen tarih 1011 yılı üzerindedir. Katedralin içerisinde yer alan freskler 11. Yüzyıldan kalma mozaikler görülmeye değerdir. Katedralin içerisinde bulunan freskler İncil’den kesit sunarken o dönemde yaşanan siyasi olaylarda yer almaktadır. Katedral 29 metre yüksekliğe, 41 metre uzunluğa ve 29 metre genişliğe sahiptir. Katedral UNESCO Dünya Mirası Listesindedir.

Ukrayna Ulusal Sanat Merkezi

Ukrayna sanatının merkezi konumunda olan müze içerisinde en önemli heykelleri ve sanat eserlerini bulundurmaktadır. 1898 yılında devrin entelektüelleri tarafından inşa edilmiştir.  Neo- klasik mimari tarzında yapılan müze Fransa, Hollanda, Danimarka gibi ülkelerde de sergiler açarak Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi'nin koleksiyonları sanatçıların heykel, çizim, tablo gibi çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Ai-Petri

Kırım dağlarının zirvesinde yer alan bölgede yılın 125 günü rüzgâr eser ve hızı 50 m/s'ye kadar ulaşır. Özellikle dağcılık sporuyla ilgilenen kişilerin odak noktasıdır. Kaya yapıları bitki örtüsü canlı yaşamları ile ilgi çekmektedir. Zirvede muhteşem manzara ile fotoğraf tutkunlarını karşılamaktadır. Artan turist sayısı sebebiyle bölgeye teleferik inşa edilmiştir.

Vorontsov Sarayı

Kırım dağlarının dibinde yer alan saray Kırım’ın en eski saraylarından birisidir. Kırım’ın en çok turist çeken bölgelerinden birisidir. Saray Mikhali Semyonovich Vorontsov tarafından kendi yazlığı olarak 9 milyon gümüş rublesi ile inşa edilmiştir. Sarayın mimarisi birçok sanat akımının ortak eseridir. Sarayın önemli özelliği 40 hektar (99 dönüm) yeşillik ve ormanlık alanının Alman peyzaj mimarı Carolus Keebach tarafından düzenlenerek yan yana bitişik parklardan oluşmasıdır.

Odessa Ulusal Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu

Odessa’nıın en meşhur yapılarından biri olan Odessa Ulusal Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu Fellner ve Herman tarafından tasarlanmış ve 1887 yılında opera salonu olarak açılmıştır. Opera salonu yaklaşık olarak 1650 kişi kapasitelidir.

Mikhail Bulgakov Müzesi,

Mikhail Bulgakov Müzesi, Kiev doğumlu Rus yazar Mikhail Bulgakov'a adanmış Ukrayna'nın Kiev kentindeki bir müzedir. Müzede yazarın eşyaları, kitapları ve kişisel eşyaları dâhil olmak üzere 2500 öğe içermektedir.

Bağımsızlık Meydanı (Kiev)

Ukrayna’nın merkezinde olan meydan Bağımsızlık Meydanı Şehrin ana meydanlarından biridir. Şevçenko Bölgesi'ndeki Kreşatik Caddesi üzerinde yer almaktadır. Ukrayna’nın hareketli bölgelerinden biridir. Çevresinde alışveriş merkezleri restoranlar ve kafeler mevcuttur.

Kiev Pechersk Lavra - Caves Manastırı

Ukrayna’nın Kiev şehrinde yer alan manastır Ortodoks Hristiyan manastırıdır. Lavra, 1051 yılında mağara manastırı olarak kuruluşundan bu yana Doğu Avrupa'da Doğu Ortodoks Hıristiyanlığının önemli merkezi olmuştur. Azize Sofya Katedrali ile birlikte, UNESCO Dünya Mirası olarak listelenmiştir.