Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

The Platform sosyal medyada halen popülerliğini sürdürüyor

İçinde barındırdığı metaforlar, sistem eleştirileri ve sosyolojik unsurları ile son zamanların en çok dikkat çeken filmi şüphesiz The Platform oldu. Netflix Türkiye’de en çok izlenen filmler arasına giren The Platform sosyal medyada halen popülerliğini sürdürüyor.

İzleyicilerin aklında özellikle sonu ile soru işaretleri yaratan The Platform filmi içinde birden fazla metafor barındırmakta. Özünde sisteme ve kapitalizme ağır eleştirileri olan film bir hapishanede geçmekte. Kişilerin isteğe bağlı olarak da girebildiği hapishanede şiddet, adaletsiz paylaşım, dini eleştiriler ve kişilerin bencilliği anlatılmakta. 2019 yılında beyazperde ile buluşan filmin İMDb puanı 7.0.

Orijinal ismi ‘El Hoyo’ olan filmde ‘Goreng’ karakterine hayat veren Ivan Massague’nin üst düzey oyunculuğu dikkat çekiyor. Netflix’te geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlayan The Platform, sonu başı belli olmayan bir hapishanede yaşam mücadelesi veren insanların hayatını anlatıyor. Filmin içinde bulunda eleştiriler ve metaforlar tartışmaya oldukça açık. Tek mekânda, düşük bütçeyle de güzel işlerin çıkabileceğini gösteren film özellikle karantina günlerinde izlenmesi gereken yayınlar arasında.