Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

SOĞUĞUN ÇOCUKLARI ESKİMOLAR

ZORLU YAŞAMLARI İLE ESKİMOLAR

Değişik yaşam biçimleri ve zor iklim koşulları altında yaşamına devam eden Eskimolar günümüzde hayranlık uyandıran bir izlenime sahiptirler. Buzdan oluşan Eskimo evleri bölgede yaşayan insanlarla bütünleşmiş durumda Eskimolar Amerika'nın ve Grönland'in Arktik bölgesinde yaşamını sürdürürken Labrador ve Bering Denizi kıyılarında da Eskimolara rastlayabiliriz. Bir çok ilginç özelliklere sahip olan bu insanların kanında beyaz kanın daha çok olduğu gözlemlenmiştir. Eskimo halkı insanları Mogollari andırmaktadır yüz hatları dikkatlice incelendiğinde aradaki benzerliği görebilirsiniz.

Eskimoların kızılderililerle veya Moğollarla bir bağlantısının olup olmadığı belirlenmemiştir. Yaşanılan coğrafya fiziksel özelliklere de vurgu yapmaktadır. Eskimoların ayakları küçük boyları kısa ve burunları dardır. Eskimolar avcı toplayıcı geleneğini halen sürdürmektedirler. Bu vesileyle Eskimoların hayatları av toplamakla sürmektedir. Avladıkları hayvanları besin olarak değerlendiren sonra derilerini giysi olarakta kullanmaktadırlar. Başlıca besinleri olan balıklar olmazsa olmaz bir yaşam kaynağıdır. Fok balığı aynı değeri paylaşmaktadır. Fok balığının yağı  ısınma ve aydınlanma amacıyla kullanılır.

Eskimoların bilindik buzdan evlerinin yanısıra hayvan derilerinden oluşan evleri de vardır. Bu evler genellikle av sırasında göçebe hayat süren ve yaz mevsiminde avlanma durumunda  nehir kıyısi bölgelerinde geçici barınma ihtiyacını karşılarlar. Bir diğer ilginç özellikleri ise selamlaşirken burunlarını bir birine sürtmeleridir. Selamlaşmaın bu hali özelliğini yitirmektedir. Eskimolar yapılan keşiflerin neticesinde birçok bilgi edinip yeni alışkanlıklar kazanmıştır tokalaşmak bunun bir örneğidir.