Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

Mutlaka İzlemeniz Gereken Andrey Tarkovski Filmleri

Andrey Tarkovski'nin Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri

Andrey Tarkovski Filmleri

İz Sürücü

1979 yılında çekilen film yasak bir bölgeye girmek isteyen üç kişinin bölge de yaşadıklarını konu edinmiştir. Yazar , Bilim adamı ve iz sürücüden oluşan ekibin yasak olan bölgeye girdiklerinde en içten dileklerin gerçekleştiği bir odanın varlığına tanıklık ederler.  Filmin oyuncu kadrosunda Alexander Kaidanovsky, Anatoli Solonitsyn, Nikolai Grinko yer almaktadır.

Ayna

1975 yılında Andrey Tarkovski tarafından çekilen filmin gözle görülür bir konusu yoktur. Yönetmen filmi güncel sahneleri ve çocukluk anılarını bir araya getirilerek ritmik bir akışla sergilemiştir. Filmin bazı bölümlerinde Tarkovksi’nin babasının şiirleri okunmaktadır. Margarita Terekhova - Anne/Natalia rolünde Ignat Daniltsev - Alexei/Ignat rolünde  Larisa Tarkovskaya - Nadezhda rolünde Alla Demidova - Lisa, evde resim yapan annenin arkadaşı rolünde Anatoli Solonitsyn - Forensic doktor & yaya rolünde Tamara Ogorodnikova - Çay masasındaki yabancı kadın rolünde  Maria Vishnyakova - Anne, yaşlı kadın olarak rolünde  Innokenty Smoktunovsky - Anlatıcı olarak (metin) Arseny Tarkovsky - Anlatıcı olarak (şiirler)

Solaris

Stanislaw Lem’in romanından uyarlanan film 1972’de çekilmiştir. Duygusal krizler sebebiyle başarızlığa uğrayan bir uzay deneyimini konu edinmiştir. Oyuncu kadrosunda Natalya Bondarchuk, Donatas Banionis, Jüri Järvet, Vladislav Dvorzhetsky, Nikolai Grinko, Anatoly Solonitsyn yer almaktadır.

Nostalji

Tarkovski’nin 1983 yılında çektiği filmin başrollerinde Oleg Yankovsky, Domiziana Giordano ve Erland Josephson yer almaktadır. Film vatanını terk etmiş bir entelektüeli konu edinmiştir.

Andrei Rublev

Film ilk gösterime girdiği sırada 39 dakikalık bir kısaltma ile sansürlenmiştir. Filmin ana teması  biyografiden çok, sanatın özü, inancın önemi ve ikiyüzlülük temalarıyla öne çıkmaktadır. Film, ünlü ikona ressamı Andrei Rublev'in hayatından esinlenerek Ortaçağ Rusya'sının gerçekçi tasvirlerini sunmaktadır.

İvan’ın Çocukluğu

1962 yılında çekilen film  yönetmenin ilk uzun metrajlı filmidir. Filmin konusu şu cümle ile özetlenebilir "8 kişiyiz. Hiçbiriniz 19 yaşından büyük değil. Bir saat içinde kurşuna dizileceğiz. İntikamımızı alın." Askerlerin mevzilendiği kilise yıkıntısının duvarlarında bu sözler yazılıdır ve bu Ivan'ın çocukluğunun özeti şeklindedir. Filmin oyuncu kadrosunda Nikolai Burlyayev, Valentin Zubkov, Yevgeni Zharikov, Stepan Krylov, Nikolai Grinko, Dmitri Milyutenko, Valentina Malyavina, Irma Raush, Andrei Konchalovsky, Ivan Savkin, Vladimir Marenkov, Vera Miturich yer almaktadır.

Kurban

Yönetmenin en son çektiği filmdir. Filmin konusu Alexander (Erland Josephson) ateist bir oyuncu, düşünür ve yazardır. Genç karısı da kendisi gibi bir oyuncudur. Bir kız ve "Küçük Adam" diye seslendiği bir oğullarıyla şehirden uzak sakin bir hayat sürmektedirler. Uzun yıllar yaptığı araştırmaların sonucunda şekillenmiş üşünceleri, teknolojinin getirdiklerinden daha çok kaybettirdiklerine odaklanmasına yol açmıştır. Oyuncu kadrosunda   Erland Josephson (Alexander) Susan Fleetwood (Adelaide)  Allan Edwall (Otto) Guðrún S. Gísladóttir (Maria) Sven Wollter (Victor) Valérie Mairesse (Julia)  Filippa Franzén (Marta)  Tommy Kjellqvist (Gossen (Küçük Adam) Per Källman (Ambulance Şoförü) Tommy Nordahl (Ambulance Şoförü) yer almaktadır.