Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

Motivasyon Filmleri İzlemek İsteyenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

Mutlaka İzlenilmesi Gereken Motivasyon Filmlerl

En iyi Motivasyon Filmleri

Ölü Ozanlar Derneği

Yönetmenliğini Peter Weir’in Yaptığı Senaryosunun ise Tom Schulman tarafından yazıldığı filmin Baş Rollerinde Robin Williams, Ethan Hawke, Robert Sean Leonard, Josh Charles, Gale Hanson, Dylan Kussman,Allelon Ruggiero, James Waterston yer Almaktadır. 1959 yılında geçen film, John Keating (Robin Williams) adlı çok başarılı ve bir o kadar da farklı olan edebiyat öğretmeninin çok disiplinli bir erkek okulu olan Welton Academy'de (takma adı Hell-ton) öğretmenlik yapmaya geldiğinde başlar. Bay Keating, çoğu baskı altında olan öğrencileri edebiyat ve şiirin bambaşka dünyasıyla tanıştırır. Onlara özgürlüğü, hayatı yeniden anlamayı, dünyaya farklı açılardan bakmayı öğretir. Ancak Welton Akademisinin felsefesine tam örtüşmeyen bu ders anlatımı akademi yönetimi tarafından da gözden kaçmayacaktır.

Umudunu Kaybetme

Gabriele Muccino'nun yönetmenliğini üstlendiği Filmin Senaryosunu Steven Conrad Yazmıştır.  Senarist Filmin Senaryosunu kitaba bağlı kalarak yazmış ve senaryo büyük bir beğeni kazanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton, Brian Howe , Dan Castellaneta yer almaktadır.

Can Dostum

Senaryosunu Matt Damon ve Ben Affleck'in yazdığı, yönetmenliğini ise Gus Van Sant’ın yaptığı film Robin Williams’ın Başrolünde Oscar ödüllü bir filmdir. Matt Damon ve Ben Affleck Film ile En iyi Senaryo ödülüne layık görülmüştür. Filmin oyuncu kadrosunda Robin Williams, Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgård, Casey Affleck, Minnie Driver, Cole Hauser, John Minghton, Rachel Majorowski, Colleen McCauley, Vic Sahay, Allison Folland, James Allodi, Scott William Winters, Kent Damon, Bruce Hunter, Barna Moricz, Christopher Britton, Daniel Olsen, David Eisner yer almaktadır.

Forrest Gump

Forrest Gump Winston Groom tarafından yazılan bir romandan esinlenerek yapılan film Robert Zemeckis tarafından yönetilmiştir. Baş Rollerinde  Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise ve Sally Field başrol oyunculuklarını yapmıştır. Film, öğrenme güçlüğü yaşayan ancak atletik olarak inanılmaz yeteneklere sahip Forrest Gump'ın, doğum yılı olan 1944 ve 1982 yılları arasında gerçekleşmiş, bazen sadece gözlemlediği, bazen de başkalarına ilham verdiği 20. yüzyılın dönüm noktası olaylarını betimler.

Her Şeyin Teorisi

James Mars’ı Yönetmen koltuğunda görürken filmin başrollerinde Eddie Redmayne ve Felicity Jones’i görmekteyiz. Hawking’in 60′lı yıllardaki yaşamını, sağlığına ilişkin kötü haberleri aldığı dönemi ve hepsinden de önemlisi eşi Jane ile olan ilişkisini anlatan filmde Hawking’i Les Miserables’dan hatırlanan Eddie Redmayne canlandırıyor.