Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

MONTENEGRO BUDVA'DA GEZİLECEK YERLER

BUDVA'DA GEZİLECEK HARİKA YERLER

Strari Grad

Yaklaşık olarak M.Ö 5 yy dayanan geçmişi ile tarihi güzelliğini etrafını çevreleyen surlarla koruyan bu eski şehir Montenegro’nun Budva ilindedir. İçerisinde Kiliseler, manastırlar ve tarihi yapılar vardır. Sokaklarında gezerken kendinizi tarihin  derin sayfalarında bulabilirsiniz. Her yer  tarih kokuyor. Sokaklarda satılan hediyelik eşyalar turistlerin ilgisini çektiği kadar cafeler ve restorantlarda büyük ilgi görmektedir.

12. Sveti Stefan Adası

Küçük bir bağlantı ile kara parçasına bağlanan ada diyebileceğimiz bu harika yer Montenegro’nun adeta sembollerinden birisidir. Bir zamanlar silah deposu olarak kullanılan yer günümüzde otellerin yer aldığı harika bir alandır. Lüks otelleri zinciri Aman Resorts’un burayı alması sebebiyle turizme açık değildir ya da tam zamanlı bir ziyaret kabul etmemektedir. Otel yönetimi belirli saatler içerisinde turistlerin ziyaretine açmaktadır veya özel izin ile bu alanı ziyaret edebilme fırsatı olabilir.  Balayı düşünen çiftler için harika bir yer olabilir.

Citadel hisar

Budva’da gezilecek yerler arasında belki de ilk sırayı alabilecek bir yer olan bu hisar harika manzarasıyla gelen ziyaretçileri büyülüyor.  M. S 9 yy’dan kalma olduğu düşünülmektedir. 1979 yılında geçirmiş olduğu bir deprem yüzünden küçük hasar görmüş olsa da şu anki hali eşşsiz bir görünüme sahip  deprem sonrası arkeologlar bu yapının M.S 6 yy da inşaa edilken bir bazilikanın üstünüe kurulduğunu keşfetmişlerdir. Küçük bir giriş ücreti sizin hayatınızda göremeyeceğiniz harika bir manzara yaşatacaktır. Küçük bedeller ile harika anılar satın alabilirsiniz burada.