Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

Jan Vermeer van Delft Eserleri ve Hayatı

Taşralı bir sanatçıdan geriye kalanlar

Hollandalı Barok ressam yapmış olduğu çalışmalar ile başarılı bir taşralı ressaö olarak tanındı. Ölümünden sonra ailesine sadece borç bırakmasından yaşadığı hayatta pek zengin bir ressam olmadığı anlaşılıyor. Ressam yapmış olduğu çalışmalar konusunda çok yavaş ve az üretken bir çalışma sistemine sahipti. Tablolarındaki ışığın çok iyi işlenmesi onu ünlü yapmıştır. Ölümünden sonra unutulan sanatçı bir eleştirmen tarafından yeniden keşfedildi. Eleştirmen sanatçının yapmış olduğu eserler hakkında makaleler hazırladı. Ressamın yaşamı hakkında pek bir bilgi yoktur. Delft kentinde resim yaparak yaşamını kazandığı bilinmektedir. Wemeer bir ressamın yanında çırak olarak yetişmiştir fakat bu  ustanın kim olduğu bilinmemektedir.  Vermeer çoğunlukla ev yaşamını konu alan iç mekanlar çizdi. İki şehir manzarası dışında çalışmaları tür resimleri ve portrelerin başarılı örnekleridir.

Eserleri ile on yedinci yüzyıl Hollanda sosyal hayatına dair fikirler de verdi. Basit bir kadının süt dökmesinden zenginlerin lüks odalarındaki portrelerine kadar her seviyeden insanı çizdi. Çalışmalarından dini ve bilimsel yan anlamlar da çıkartılabilir.

İnci Küpeli kız

Wermeer’in başyapıtlarından biri olan ve Kuzeyin mona lisa’sı olarak adlandırılan eserini 1665 yılında yapmıştır.  Tabloda resmedilen kızın hayal ürünü olmadığı gerçek bir model olduğu düşünülmektedir.  Bu tablodan esinlenilerek kitap yazılmış ve bir de sinema filmi çekilmiştir.  Tablo yağlı boya ile yapıldığı ve uzun süre korunamadığından zamanla boyada çatlamalar meydana gelmiş ve bu da tabloya farklı bir göz zenginliği sağlamıştır.

Resim Sanatı 

Vermeer'in çalışmaları arasında en büyük ve kompleks eseridir.

Ressamın en ünlü eserlerinden biri olan bu tabloda, bir sanatçının atölyesini gerçekçi bir şekilde resmetmiştir. İçeriyi aydınlatan ışık tasviri dikkat çekmektedir. 

Sütçü Kız 

Eserin ne zaman tamamlandığı konusunda bir bilgi yoktur.

Delft Manzarası,

Johannes Vermeer'in yaklaşık 1660-1661 tarihli yağlı boya tablosu. Sanatçının memleketini resmettiği tablo olarak bilinir

Ressamın nadir peyzaj çalışmalarından olan tablo, 1822 yılından beri Mauritshuis müzesi koleksiyonunda yer almaktadır. Resim Royal Dutch Mint'in 2011 yılında çıkardığı altın ve gümüş hatıra paraları üzerinde kullanılmıştır.

Su Sürahili Genç Kadın

Su Sürahiii Genç Kadın, Barok tarzında Hollandalı ressam Johannes Vermeer'in 1660-1662 yılları arasında bitirdiği bir resimdir. 

Mektup okuyan kadın 

Yaklasik 1663'te yapılan Johannes Vermeer'in bilinen eserlerindendir. 

Terazi Tutan Kadın

Hollanda Altın Çağ sanatçısı Johannes Vermeer'in yağlıboya çalışmasıdır. Bir zamanlar 1662-1663'te tamamlanan tablo, Altın Ağırlığında Kadın olarak biliniyordu, ancak daha yakın bir değerlendirme, elindeki dengenin boş olduğunu belirledi. 

Resim, ilahi gerçek Veya adalet Temsili, olarak gösterilmek istenmiştir. 

Coğrafyacı 

Hollandalı sanatçı Johannes Vermeer'in yaptığı resim şu anda Almanya'nın Frankfurt kentindeki Städelsches Kunstinstitut müzesininkoleksiyonundadır. 

Mektup yazan kadın 

Bir kadının resim mektup yazdığı ve bir an dikattinin başka bir yöne kaydığı görülmektedir eserde. Eserin 1665 yılında tamamlandığı düşünülmektedir. 

Gökbilimci

17. yüzyılda bilim insanlarının resimleri popüler konular arasındaydı Wermeer Eserinde  hem bir coğrafyacıyı hemde bir asronomu konu edinerek popüler bir konunun devamını taçlandırmıştır.