Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

Güne Yürüyüşle Başlamanın Yararları

30 dakikalık bir yürüyüş her şeyi değiştirebilir

Enerji artırmak için yürüyüş yeterli

Güne yürüyüş ile başlamak size gün boyunca enerji verecektir. Açık hava da yapılan yürüyüşler motivasyon açısından önemlidir.  Yapılan araştırmaya göre dışarıda açık hava da yürüyüş yapanların içeride yürüyüş yapanlar arasında dışarıda yürüyüş yapanlar daha canlı ve enerjik olduğu ispatlanmıştır.

Ruh halini pozitifleştirmek

Sabahları yapılan yürüyüşler psikolojik olarak ta etki sağlayabilmektedir.

Özgüvenini geliştirmek, stresi azaltmak, kaygıyı azaltmak, yorgunluğu azaltmak ve depresyon belirtilerini hafifleten etkiler her gün yapılan yürüyüşlerde bu etkilerin azaldığı ve arttığı görülmüştür.

Kilo vermenize yardımcı olur

Sabahları yapılan yürüyüşler kilo vermek için hedeflediğiniz rakamlara ulaşmanız için önemli bir faktördür 30 dakikalık belirli bir tempoda yürüyüş yapmak 150 kalori kadar bir enerji yakabilir.

Sağlıklı bir beden

Günlük yapılan yürüyüşlerin ruh halimize ve vücudumuza birçok olumlu etkisi vardır.  Aynı zamanda yürüyüşler bağışıklık sistemini güçlendirmenin yansıra gün de 30 dakikalık bir yürüyüş kalp sağlığı içinde önemlidir.

Kasları güçlendirmek

Günlük düzenli yürüyüşler bacak kaslarımızın gelişmesi konusunda yardımcı olurlar iyi bir sonuç elde etmek için tempolu bir yürüyüş gerçekleştirin. Rutini değiştirmeyi ve merdivenleri tırmanmayı, tepelerde inip çıkmayı veya koşu bandında bir eğimde yürümeyi deneyin.

 Sağlıklı seçimler

Güne yürüyüşle başladıktan sonra bize kazandırmış olduğu pozitif düşünceler ile günlük yaşamımızda alacağımız kararlarda pozitif düşünmenin vermiş olduğu hisler alacağımız kararlar için daha sağlıklı seçimler yaparız. Güne enerjisi düşük motivasyonsuz başlamak günlük yaşamda negatif ve karamsarlığın hâkimi olduğu bir ruh hali yansıtır. Sadece 30 dakikalık bir yürüyüş günümüzün enerjik ve huzurlu geçmesine etkili olabilir.

Çevre ile iletişim

Şehir merkezinde veya uygun spor alanlarında güne yürüyüşle başlamak sizin gibi güne enerjik başlamak isteyenlerle karşılaşmanız ve pozitif insanlarla bir arada olmanıza fırsat sağlayabilir.