Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

Dünya'nın Yeni Yedinci Harikaları Arasında Yer Alan Machu Picchu Antik Şehri

Antik şehirler arasında ne çok korunmuş ve günümüzde en çok ziyaret edilen Machu Picchu antik şehri

And dağlarının zirvesinde yer alan Machu Picchu bugüne kadar çok iyi korunmuş bir İnka antik şehridir. Machu Picchu 20017 tarihinde Dünyanın Yeni Yedi harikası arasında yer almaktadır. Urumba vadisinde kurulan antik şehir Peru’nun Cusco şehrine yaklaşık olarak 90 kilometre yakınındadır. İnkalı bir hükümdar olan Pachacyec Yupanqui tarafından 1450 yılında inşa edilmiştir. İspanyol istilacılar Peru ve çevresini her zamanki gibi ülkelere Tanrı’nın adına el koysa da buraları işgal ederken dağların arasında kalmış olan Antik şehir istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiştir.

MAchu Picchu kenti bir birine bağlı olarak 3000 basamaktan oluşan merdivenlerle bağlanan taş yapıdan oluşmaktadır. Kuruluş amacının ne olduğuna dair bilgiler araştırmacılar tarafından halen tartışılan bir konu olmuştur. İsminin nereden geldiği bilinmiyor yakınlarında bulunan bir dağ zirvesinden almıştır ismini. Şehrin içinde 100’den fazla insan iskeleti bulunmuştur araştırmacılar bu iskeletlerin ilk zamanlar %70 civarında olan kısmını kadınların oluşturduğu kanaatindeydi ama daha sonra bu eşit dağılım gösteren bir ölüm oranı olduğu ortaya çıkmıştır.  

Machu Picchu bir çok turistin uğrak noktası olmuştur ve her geçen gün bu ilgi artmaktadır. Günlük 2000 kişiyi Machu Picchu’yu ziyaret etmektedir. İnka şehri geçit vermeyen bir tol üzerinde olduğu için ulaşım konusunda birkaç sorun ile karşılaşmak mümkündür. Şehrin yakınında yer alan Aguas Calientes köyünden antik şehre ulaşmak daha mümkün ve kolay bir seçenektir.