Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

BESAŞ’la ekmek kapınızda

 İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda Bursa’da da uygulanan sokağa çıkma yasağında vatandaşların ekmek temininde sorun yaşamaması için Cumartesi günü Bursa genelindeki 210 büfesinde toplam 140 bin ekmeği vatandaşlarla buluşturan BESAŞ, büfelerin kapalı olduğu Pazar günü ise sokak sokak gezip, ihtiyacı olan vatandaşlara 30 bin ekmeği ücretsiz dağıttı.

Özellikle büyükşehirlerde ‘Covid19’ virüsünün yayılım hızını kesmek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından alınan ve 30 büyükşehir ile Zonguldak’ı kapsayan 2 günlük sokağa çıkma yasağı boyunca Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri hizmetlerini kesintisiz sürdürdü. Özellikle yasağa hazırlıksız yakalanan vatandaşların ekmek temini konusunda sorun yaşamaması için üretimi kesmeyen BESAŞ, Cumartesi günü boyunca Bursa genelinde açık olan 210 büfesinde toplam 140 bin ekmek satışı gerçekleştirdi.

Ekmek kapınızda

Pazar günleri BESAŞ büfelerinin kapalı olması nedeniyle bu kez mobil ekipler devreye sokuldu. BESAŞ’ın Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında 10 kamyon toplam 30 bin ekmekle doldurulurken, zabıta ekiplerinin eşliğinde kamyonlar Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerini mahalle mahalle gezdi. Zabıta tarafından yapılan anonslarla BESAŞ aracının mahalleye geldiği vatandaşlara duyurulurken, anonsu duyan vatandaşlar da ekmek ihtiyaçlarını temin etme imkanı buldu. Bazı vatandaşlar kamyonun yanına gelip ekmeğini alırken, bazı vatandaşlar ise camlarından sepet sarkıtıp, ekmek ihtiyacını giderdi. Sokağa çıkma yasağına özel olarak hiçbir vatandaştan ekmek için ücret alınmazken, gün boyu 30 bin ekmek Bursalılarla buluşturuldu.

Ekmek ihtiyaçlarını kapılarına kadar gelen mobil BESAŞ ekipleri sayesinde kolaylıkla sağlayan vatandaşlar da bu hizmet nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.