Tuzla Gölü Koruma Alanı İlan Edildi

Masalsı Doğa Harikası Kotisaari Adası

İzmir'in Unutulan Doğa Harikası İlçesi Yeşil Tire

'Alp Dağları’nın Saklı Cenneti Obersee

'Avrupa’daki En Uzun Nehir Volga

'Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

'PRAİA DO CAMİLO PLAJI PORTEKİZ

Milano’da Son Akşam Yemeği

Frida Kahlo ve Acı Dolu Hayatı

Dünya’nın İlk Anıtsal Nü Heykeli “Çıplak Afrodit” heykeli

'Leonardo Da Vinci’nin En Eski Eseri

'“Düşünen Adam” Heykelinin Hikâyesi

'Yıldızlı Gece Tablosu ve Vincent Van Gogh

'BİR KABUSUN TABLOSU The Nightmare

Netflix’in Yeni Dizisi Freud

Marvel Filmlerinin İzleme Sırası Nedir?

En Çok Konuşulan Film

'7. Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

Filmlerini İzlemekten Büyük Keyif Aldığımız Johnny Depp'in En İyi 10 Filmi

En iyi 10 Johnny Deep Filmleri

Johnny Deep Filmleri

 

1 Makas Eller

Yönetmenliğini Tim Burton’un üstlendiği 1991 yılı yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest, Anthony Michael Hall, ve vinset Priceyi görmekteyiz. Filmde ön yargıyı yok saymayı ve farklılıkları kabul etmeyi tema edinilmiş. Film ayrıca gerçekle fantezinin ortak bir birleşimi olarak işlenmiştir.

 

 

2 Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Sıra dışı bir yapıya sahip olan Willy Wonka’nın çikolata fabrikasını devredeceği kimseyi bulamaz.  Bunun için bir yarışma düzenler ve 5 çocuk seçer. Seçilen çocukların arasında fakir bir ailenin çocuğu olan Charlie seçilmesiyle Wonka’nın fabrikasının büyülü dünyasına adımı atar. Filmin yönetmenliğini Tim Burton yapmıştır ve oyuncu kadrosunda Brigitte Millar, Johnny Depp, Freddie Highmore isimlerini görmekteyiz.

3 Alis Harikalar Diyarında

Filmin başrollerinde Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway ve Helena Bonham Carter yer alıyor. Hikâye İngiliz yazar Lewis Carroll'ın 1865 yılı fantastik romanı Alis Harikalar Diyarında ve onun devamı olan 1871 romanı Aynanın İçinden arasında bir bağlantıyla kurulmuş öyküyü aktarmaktadır. Film dünya çapında 1.025 milyar $'dan dan fazla hasılat elde ederek Burton'ın gişe başarısı en yüksek filmi olmuştur. Fakat birçok olumlu ve olumsuz eleştirilerde almıştır. 83. Akademi Ödülleri'nde en iyi yapım tasarımı ve en iyi kostüm tasarımı ödüllerini kazandı, ayrıca en iyi görsel efekt dalında aday gösterildi.

4 Maskeli Süvari

Gore Versinki tarafından yönetilen filmin başrollerinde Armie Hammer ve Johnny Depp  yer almaktadır  Filmin temasında Tonto'nun anılarından yola çıkılarak, ABD eski batıda bozuk ve ahlaksız eylemleri bastırmak ve adaleti getirmek için çalışan ikilinin maceraları anlatılmaktadır. Film gösterime girdikten sonra olumsuz eleştirel aldı ve bu eleştiriler gişe başarısızlığına sebep oldu.

5 Halk Düşmanları

Amerika’da büyük bunalımın mafya üzerindeki etkilerini anlatan filmin Yönetmenliğini Micheal Mann yapmıştır Başrolleri Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard paylaşıyor.

6 Black Mass

Kara düzen adlı filmin yönetmen koltuğunda Scott Cooper’i görmekteyiz başrollerinde ise Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch yer almaktadır. Film bir mafya babası ile başarılı bir FBI Ajanı arasındaki gerilim ve heyecan dolu hikâyeyi görmekteyiz.

7 Ölü Adam

Jim Jarmusch tarafından yazılan ve yönetilen filmin oyuncu kadrosunda z Johnny Depp , Gary Farmer , Billy Bob Thornton , Iggy Pop , Crispin Glover , John Hurt , Michael Wincott , Lance Henriksen , Gabriel Byrne , Mili Avital ve yer almaktadır. Film tamamen siyah beyaz çekilmiştir ve filmin belirli bölümlerinde doğaçlama sahneler de görülmektedir. Ayrıca filmin müzikleri Neil Young yapmıştır. Neil Young müzikleri ile filme ayrı bir hava katmıştır. Neil Young film çekimlerini izlerken filmin müziklerini Elektrogitarıyla doğaçlama olarak bestelemiştir.

8 Karayip Korsanları Serisi

Karayip Korsanları serisi ile sinema dünyasında büyük bir başarı elde eden seri sinema tarihinde iyi filmleri arasındadır.

9 Sweeney Todd: Fleet Sokağı'nın Şeytani Berberi

Tim Burton'un yönettiği dram, gerilim, müzikal tarzındaki 2007 yapımı filmin bnaşrollerinde Johnny Depp ve Helena Bonham Carter yer alıyor.  8 dalda Tony Ödülü kazanan film, daha önce 1927 yılından 1982'ye kadar 10 kez değişik sürümlerle çekildi.

10 Hayalet Süvari

Sleepy Hollow 1999 yılında gösterime giren film fantastik macera tarzında sayılabilecek bir Tim Burton filmidir. Film Amerikalı yazar Washington Irving'in Başsız Süvari adlı hikâyesinden uyarlanmıştır. Başsız bir süvarinin ve genç bir polisin hikâyesini anlatan filmin başrolünde Johnny Depp yer alıyor.